Kayseri Yerli İnşaat

Bünyan Kalıp Ustası

Bünyan kalıp, betonun şekillendirilmesi için kullanılan ekipmanlardır. Bu ekipmanlar temelden başlayarak binanın duvarlarına kadar birçok alanında, yapı elemanlarının oluşturulması için kullanılır. Binaların temel yapıları, hazırlanan bu kalıplar sayesinde yapılır.

Yerli İnşaat olarak Bünyan içerisindeki kalıp ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretiyoruz. Projelerinize uygun kalıpları özenli bir şekilde hazırlıyor, betonların dökülerek sorunsuz bir şekilde kalıptan çıkmasını sağlıyoruz. Kaliteli işçilik ve garantili hizmet ile beklentilerinize yanıt veriyoruz.

2004 yılından itibaren bu alan hizmet vermeye başlayan firmamız, hizmetlerinde kalite standartlarına göre hareket etmektedir. Yaptığımız işin ne kadar önemli ve kritik olduğunu biliyor, her adımında çok özenli hareket ediyor ve en ufak özensizlik göstermiyoruz.

Bünyan Kalıp
Bünyan Kalıp

Bünyan Kalıp Çeşitleri

Bünyan kalıp, yapı elemanlarının yapımında kullanılır. Projelerdeki kolon, kiriş, döşeme ve perdelerin yapımı, özel olarak hazırlanan kalıplar ile gerçekleştirilir. Bunlar, aynı zamanda inşaatların taşıyıcı elemanlarıdır.

Kolonlar ve perdeler dikey elemanlar olup, yüklerin direkt olarak temele iletilmesini sağlar. Kiriş ve döşemeler ise yatay elemanlardır. Bunlar ise yükleri kolonlar ve perdeler aracılığı ile temele iletmektedir. Bütün bunlar birlikte, binaların taşıyıcı yapısını ve statiğini meydana getirir. Her bir elemanın, projeye uygun olacak şekilde, milimetrik hassasiyetle kalıplanması gerekir.

Yerli İnşaat olarak bu süreçte kalıpların temiz olmasına özen gösteriyor ve kalıplara dökülen betonun özelliğinin bozulmaması için gerekli tedbirleri alıyoruz. Betonun, kalıp içerisindeki her noktaya ulaşmasını ve içerisindeki havanın dışarı atılarak sağlam bir yapıda olmasını sağlıyoruz.

Yaklaşık 20 yıldır bu alanda faaliyet göstermemiz, teknik ekipman ve deneyim konusunda üst seviyelere çıkmamızı sağlamıştır. Teknolojik imkanlardan yararlanarak hassas ölçümler yapıyor, kalıpların sızdırmazlığını sağlıyor ve işi, sizlere belirtmiş olduğumuz tarihte teslime ediyoruz.

Kendi içerisinde birçok aşamadan meydana gelen Bünyan kalıp süreci, bu alanda deneyimli kalıpçı ustaları tarafından yönetilmektedir. Projeye uygun olarak yapılan planlama, Bünyan kalıp ustası deneyimi ile uygulanır ve gerekli bekleme süresinden sonra kalıplar açılarak kolon, kiriş, perde veya döşeme yapılmış olur.

Kayseri Bünyan’da hizmet veren firmamızdan en uygun fiyatla hizmet alabilir, zamanında teslimat ve garantili işçiliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Scroll to Top