Kayseri Yerli İnşaat

Sızır Kalıp Ustası

Sızır Kalıp Ustası

Sızır kalıp ustası, binalardaki taşıyıcı eleman olan kolon ve kiriş gibi yapıları kalıp kullanarak inşa eden ustalardır. Kalıplar sayesinde bunların inşası sırasında istenildiği kadar beton kullanılır ve ilgili yapının yüksek kalitede olması sağlanır. Ayrıca gerekli durumlarda taşıyıcı elemanların estetik bir görünüm kazanması da sağlanabilir.

Yerli İnşaat, bünyesinde bulundurmuş olduğu deneyimi kalıp ustaları ile profesyonel olarak hizmet vermektedir. Kaliteli işçilik ile kaliteli malzemelerin buluşturulduğu bu hizmet sayesinde mükemmel sonuçlar alınır. İnşa edilen yapılan hem dayanıklı olur hem de estetik görünür. 2004 yılından gelen deneyim ile vermiş olduğumuz garantili hizmet, ihtiyaç ve beklentilerinizi standartlara uygun şekilde karşılar.

Profesyonel Sızır Kalıp Ustası

Kalıp ile betonarme yapıların inşası, deneyim ve uzmanlık gerektirir. Bu işlem için ilk olarak doğru elemanların ve malzemelerin kullanılması gerekir. Hem istenen şeklin rahat verilmesi hem de kalıbın betondan kolay bir şekilde ayrılması gerektiği unutulmamalıdır. Ahşap, bu noktadaki en önemli seçeneklerden biridir. Kalıp yağı ile kolay ve zarar vermeden betondan ayrılır.

Yapılan işlemler sırasında betona yabancı cisimlerin girmemesi çok önemlidir. Bu süreçte, normal su dahi yabancı madde olarak kabul edilir. Santralden gelen veya reçete uygun şekilde hazırlanan beton, aynı şekilde kullanılır ve kalıp içerisine homojen bir şekilde yayılır. Sonrasında Sızır kalıp ustası tarafından yapılan müdahalelerle içindeki hava çıkarılır ve en yüksek mukavemete sahip olması sağlanır.

Kalıpların çıkarılması sırasında betona zarar verilmemesi önemlidir. Bu noktada dikkatli şekilde hareket etmek gerekir. Zaten süreç doğru şekilde yürütülmüşse, kalıpların betondan ayrılması son derece kolay olacak ve beton en ufak bir zarar görmeyecektir. İşlemin tamamlanmasının ardından ise gerekli kontroller yapılarak iş teslimi gerçekleştirilir.

Bünyemizdeki deneyimli Sızır kalıp ustası ekibi ile verdiğimiz hizmetlerde, kaliteyi ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyoruz. Kaliteli işçilik ile sorunsuz sonuçlar elde ediyor ve iş teslimini en ufak bir gecikme olmaksızın yapıyoruz. Yerli İnşaat olarak sizlere uygun fiyat avantajları sunuyoruz. Siz de kalıp işlerinizi vermek veya diğer inşaat işleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top