Kayseri Yerli İnşaat

Melikgazi Çatı Ustası

Melikgazi çatı, yapıların dış etkenlerden korunması için yapılan ve binalara estetik bir görünüm kazandıran bölümdür. Evlerin iç mekanının korunmasında, ısı ve ses yalıtımında etkilidir. Özellikle nem ve rutubete neden olan kar ve yağmur sularından binanın korunmasını ve üst bölüme düşen kar ve yağmur sularının tahliye edilerek yapının korunmasını sağlar.

Yerli İnşaat, yapılar için büyük bir öneme sahip olan, kullanım ömürlerini direkt olarak etkileyen çatılarınızı profesyonel bir yapmaktadır. Firma olarak çatı yapımı haricinde çatı onarımı da yapıyoruz. Böylece daha düşük maliyetle, uzun süre sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz çatılara sahip olmanızı sağlıyoruz.

Çatılar, dışarıdan bakıldığında basit yapılar gibi görünür. Ancak her noktada ince bir matematik hesabı vardır. İskelet bölümünün ayakta kalması ve üzerindeki yükü taşıması için doğru hesaplamaların yapılması, kereste kalınlıklarının ve açıklıklarının doğru olarak seçilmesi gerekir. Ayrıca çatı kaplaması, yalıtım ve su tahliye sistemlerinin de yine bu süreçte özenli bir şekilde yapılması çok önemlidir.

Melikgazi Çatı Onarımı & Tadilatı

Melikgazi çatı onarımı, farklı nedenlere bağlı olarak yıpranan ve tadilat gereken çatıların yenilenmesidir. Bu süreçte hangi malzemelerin yenileneceği, nelerin değiştirileceği en baştan tespit edilir. Çatı üzerinde yapılacak detaylı incelemede kerestelerin, çatı kaplamasının, baca sıvalarının durumuna bakılır ve ortaya çıkacak sonuca göre detaylı bir plan hazırlanır.

Onarım sürecinde eski parçalar yenileri ile değiştirilirken, çatının genel statiği de kontrol edilir. Ayrıca estetik açıdan sorunlu bölümlerde düzenlemeler yapılır. Bütün bunların sonucunda, uzun yıllar daha sorunsuz olarak kullanılabilecek bir çatıya sahip olursunuz.

Melikgazi çatı konusundaki işlerin deneyimli ve uzman ustalar tarafından yapılması çok önemlidir. Zira çatılar, sürekli kontrol edilen yerler değildir. Yapımda veya onarımdaki hata geç fark edilir. Fark edildiğinde ise yapı ciddi anlamda zarar görmüş ve yüksek masraflar çıkmış olur. Bundan dolayı bilinen, tercih edilen, kaliteli malzemeler kullanan firmalar tercih edilmelidir.

Yerli İnşaat olarak 2004 yılından beri bu alanda faaliyet gösteriyor ve yakaladığımız yüksek müşteri memnuniyet oranı ile dikkat çekiyoruz. Siz de Melikgazi çatı yapımı ve onarımı konusunda profesyonel desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top