Kayseri Yerli İnşaat

Özvatan Kalıp Ustası

Özvatan kalıp ile inşaatlarınızı hızlı ve sağlam bir şekilde yapabilirsiniz. Profesyonellik ve kaliteli işçilik ile kolon, kiriş ve perde gibi yapı elemanlarını yüksek standartlarda, uzun ömürlü olacak şekilde inşa etmek mümkün. Yerli İnşaat olarak bu noktada sahip olduğumuz deneyim ve uzmanlığı sizler için kullanıyoruz.

İnşaat kalıp sistemleri, farklı malzemelerden meydana gelir. Bunları ana elemanlar, yan elemanlar ve montaj elemanları olarak sınıflandırmak mümkündür. Bahsedilen elemanların tamamının kalitesi olması, en küçük parçanın dahi kalitesiz olmaması gerekir. Ayrıca malzemeler üzerindeki işçiliğinde kaliteli olması son derece önemlidir.

İnşaat işlerinin hızlandırılması konusunda etkili sonuç veren kalıplar, maliyetlerin azaltılmasında da etkilidir. Normalde çok sayıda işçinin çalışarak günlerce yapamayacağı iş, kalıplar sayesinde çok kısa bir sürede yapılır. Yani hem işçi maliyetinden hem de zamandan tasarruf edilir. Özvatan kalıp tarafından sağlanan bu avantajların yakalanması için profesyonel hizmet alınması gerektiği ise unutulmamalıdır.

Özvatan Kalıp: Garantili Hizmet

Kalıp, yapıların kaba inşaatlarını oluşturan temel yapı elemanlarıdır. Ahşap, plastik ve alüminyum gibi farklı malzemeler ile yapılır. Günümüzde yaygın olarak kullanılanı ise ahşaptır. Suyu az emen ahşaplardan yapılan kalıplara, kuruma sonrasında betondan kolay bir şekilde ayrılması için kalıp yağı da dökülür. Böylece beton zarar görmeden kalıplardan ayrılır.

Kullanılan kalıpların temizliği ve sızdırmazlığı önem taşır. Zira kalıplar temiz olmadığında, betonun yapısına yabancı maddeler girer ve bu da betonun yapısını bozar. Kolon ve kiriş gibi önemli taşıyıcı elemanlarda böyle bir durumun yaşanması, hayati riskler anlamına gelir. Özvatan kalıp yaparken bahsedilen hususlara ekstra bir önem verilmesi gerekmektedir.

Yerli İnşaat olarak bu alanda uzun zamandır faaliyet gösteriyor ve kaliteli işçilik ile sektörün öncüleri arasında kabul ediliyoruz. Kayseri Özvatan ilçesindeki faaliyetlerimizde garantili hizmet veriyor, yaptığımız işin arkasında duruyor ve planlamaya uygun zamanda işi bitiriyoruz. Gecikme yaşanmasına kesinlikle izin vermiyoruz.

Özvatan Kalıp
Özvatan Kalıp

Deneyimli kalıp ustası olarak kabul edilen personellerden oluşan ekibimiz, kalıpları hazırlarken hassas ölçümler yapmakta, nem ve sıcaklık gibi hava şartlarını dikkate almaktadır. Siz de bu şekilde kaliteli ve profesyonel Özvatan kalıp hizmeti almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top