Kayseri Yerli İnşaat

Kayseri Kalıpçı Ustası

Kayseri kalıpçı ustası veya Kayseri kalıp ustası, betonu şekillendirmek ve beton dökmek için ahşap, metal veya plastik kalıpları hazırlayan kişidir. Hazırlanan kalıplara daha sonra beton dökülür ve kalıp içerisine homojen şekilde bunların yayılması ve sonrasında kalıbın çıkarılması da yine usta tarafından yapılır.

Yerli İnşaat, inşaatların kolon, kiriş, perde ve döşeme gibi betonarme bölümlerinin inşasında kullanılan kalıpları profesyonel olarak hazırlamakta ve süreci yine profesyonel olarak yönetmektedir. Firmamızın bünyesinde yer alan deneyimli kalıp ustası ekibimiz sayesinde, inşaatlarınızdaki kalıp ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Zamanında teslimat, garantili hizmet ve kaliteli işçilik ile uzun ömürlü ve dayanıklı yapılara sahip olmanızı sağlıyoruz.

Kalıpçı ustası, kalıp konusuna tamamen hakim olduğu gibi deneyime de sahiptir. Böylece kalıpların nasıl hazırlanacağı, betonun nasıl döküleceği, bunları yaparken nelere dikkat edileceği konusunda en ufak bir sorun yaşamaz. Bu ise yapıların taşıyıcıları konumundaki betonarme yapıların standartlara uygun şekilde inşa edilmesini sağlar.

Kayseri Kalıpçı Ustası: Kaliteli İşçilik

Kayseri kalıpçı ustası, inşaat alanlarında önemli görev ve sorumluluklara sahiptir. Bunları yerine getirirken profesyonel bir bakış açısı ile hareket eder ve kaliteli işçilik sergiler. Kalıpçı ustalarının farklı görev ve sorumluluklarından bazıları şunlardır:

  • Yapının projesine göre en uygun kalıp malzemelerini seçmek
  • Kalıp malzemelerini kontrol etmek ve eksikliklerin giderilmesini sağlamak
  • Asklar ile ip iskelesini kurmak
  • Projeye ve standartlara uygun şekilde kalıpları hazırlamak
  • Hazırlanan kalıpların ölçümlerini ve sızdırmazlık durumlarını kontrol etmek
  • Beton dökümü öncesinde betonun içerisinde yabancı cisim ve maddelerin girmeyeceğinden emin olmak
  • Betonu dökmek ve kalıbın her noktasına homojen olarak dağılmasını sağlamak
  • Özel ekipmanlar ile beton içerisindeki havanın çıkarılmasını sağlamak
  • Beton kuruduktan sonra kalıpları özenli ve güvenli bir şekilde sökmek
  • Malzemelerin temizliğini yapmak ve daha sonra kullanılacak malzemeleri hazır hale getirmek

Kayseri kalıpçı ustası alanındaki ihtiyaçlarınız için kurumsal yapıdaki firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli ve uzman ekiplerimiz ile kalıp işlerinizi yapıyor, bütün süreci profesyonel olarak yönetiyor ve garantili hizmet veriyoruz. Yerli İnşaat kalitesinin avantajlarından yararlanmak için kalıp ve diğer inşaat işlerinizde bizi tercih edebilirsiniz.

Scroll to Top