Kayseri Yerli İnşaat

Felahiye Çatı Ustası

Felahiye çatı, yapıların dış etkenlerden korunmasını sağlayan ve aynı zamanda estetik görünümüne katkı veren bölümüdür. Çatılar, işlevlerini doğru şekilde yerine getirmediklerinde, dış etkenler yapılara etki etmeye başlar ve buna bağlı yapısal sorunlar yaşanır.

Kaliteli işçilik ve garantili hizmet ile 20 yıla yakın süredir Kayseri Felahiye ilçesinde faaliyet gösteren Yerli İnşaat olarak bu alandaki tüm ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretiyoruz. Kaliteli malzemelerle, standartlara uygun şekilde inşa ettiğimiz çatılar, uzun ömürlü olduğu gibi, yapıların estetik görünmesini de sağlıyor.

Çatı yapımı, kendi içerisinde farklı aşamalardan oluşur. Ancak bu süreçteki en önemli aşama iskelet yapımıdır. İskeletin yapımı sırasında kaliteli ve dayanıklı malzemelerin kullanılması gerekir. Kullanılacak kerestelerin kalınlıklarından aralıklarına kadar her detayın ince şekilde hesaplanması gerekir. Bütün yükü taşıyacak olan iskelet sistemi, aksi durumda üzerindeki yükü kaldıramaz ve farklı problemler ortaya çıkar.

Felahiye Çatı: Güvenilir Yapılar

Felahiye çatı, eğimi ve çatı kaplamada kullanılan malzemesi ile suların tam olarak tahliye edilmesini sağlamalıdır. Tahliye sayesinde su kaynaklı sorunların tamamı engellenir ve bu yöndeki riskler ortadan kalkar. Su kaynaklı risklerin ortadan kalkması ise nem, küf gibi yapıların çürümesi ve işlevini kaybetmesine neden olan olumsuzlukların engellenmesi demektir.

Bilindiği gibi çatıların temel malzemesi kereste, yani ahşaptır. Eğer su tahliyesi ve yalıtımı etkili olarak sağlanamazsa keresteler ıslanır ve zamanla çürümeye başlar. Bu ise çatıların ömürlerini kısaltır. Ayrıca normale göre çok daha fazla masrafların çıkmasına neden olabilir.

Taşıyıcı ve kaplama bölümünden meydana gelen çatıların yapımında profesyonel bir yaklaşık kullanılması gerekir. Her detayın önemli, her ölçümün hassasiyet gerektirdiği bu iş için deneyimli çatı ustası ekibi tercih edilmelidir.

Felahiye çatı yapımı, onarımı ve aktarımı konusunda büyük deneyime sahip olan ustalarımızla, bu alandaki ihtiyaçlarınıza özel çözümler üretiyoruz. Kaliteyi ilk sırada tutuyor ve kaliteden en küçük ödün vermeden işlerimizi tamamlıyoruz. Yerli İnşaat olarak verdiğimiz çatı yapımı hizmetlerinden yararlanmak ve diğer inşaat işlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top